Kursus_ Vitssõle valmistamine

18.02.2018
uhendaja: Indrek Ikkonen
Aeg: 28. veebruar kell 17.30 – 21.30
Osalustasu: 35 €
Asukoht: Allikamaja Koolituskeskus (Lühike jalg 6a, Tallinn)

Koolitusel õpivad osalejad kasutama peamisi kullassepa tööriistu, kasutama erinevaid materjale vitssõle valmistamiseks ning valmistama ja viimistlema vitssõlge.

 

Alustuseks antakse osalejatele ülevaade vitsõlgedest, nende ajaloost, kujunemisest ja erinevatest tüüpidest. Järgnevalt teevad osalejad lihtsa kavandi vitssõlest mida nad soovivad valmistada. Kolmandaks algab vitssõle valmistamine hõbedast – tutvutakse erinevate võimalustega kuidas metalli vormida, lõigata, kaunistada ja viimistleda.

 

Tööriistad ja sõle valmistamiseks vajaliku materjali toob kaasa koolituse läbiviija, isiklikud kaitsevahendid võtab kaasa kursusel osaleja:
• Õhukesed töökindad
• Tugevastriidest või nahast põll
• Tolmumask
• Kaitseprillid

 

Indrek Ikkonen räägib enda kohta:

 

Olen sündinud ja kasvanud Karksi-Nuias seal omandasin ka gümnaasiumi hariduse. Õppisin Eesti Kunstiakadeemias kunstiteadust, Tartu Ülikoolis ajalugu ja 2013. aastast TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rahvusliku metallitööd mille lõpetasin cum laude 2017. Olen töötanud ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajana Tartus, Põlvas ja Karksi-Nuias. 2017 aastast töötan TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias metallitöö meistrina. 2017 aasta sügisest jätkan magistriõpinguid Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudis.

 

Kullassepatööga tegelen alates 1997. aastast. Olen uurinud 18. ja 19. sajandi entnograafilist ehet ja filigraani kujunemist Eestis 1930. aastatel. Kultuuriakadeemia õpingute ajal hakkasin tõsisemalt tegelema ka väärismetallist esemete konserveerimisega. Ole teinud koostööd nii Eesti Rahva Muuseumiga, Viljandi Muuseumi ja Eesti Kunstimuuseumiga.

 

Õpingute ajal Kultuuriakadeemias asutasin enda ettevõtte „Ynno“. Läbi ettevõtte valmistan tellimustöid, teostan konserveerimistöid ja viin läbi koolitusi.
Enda loomingus lähtun etnograafilistest mustritest, Eesti filigraani traditsioonist ja nii palju kui võimalik proovin kasutada kohalikke materjale.
Kontakt: Indrek Ikkonen, OÜ Ynno, indrek.ikkonen@gmail.com, +3725272879. Stuudio aadress: Vilma maja, Turu 7, Viljandi

Registreerumiseks kasuta linki
http://folkart.ee/uritused/vitssole-valmistamine/