Rahvarõivaste tuulutamine 12. augustil 2017 Viljandimaal, Jaskamõisas

29.07.2017
Laupäeval, 12. augustil kell 12.00-17.00 toimub Viljandimaal, Jaskamõisas rahvarõivaste tuulutamise päev. Sündmuse korraldajaks on Jaskamõisa Pärimuskeskus koostöös Viljandi Muuseumi ja MTÜ-ga Rahvarõivas. Kõik rahvarõivakandjad ja -huvilised on oodatud!
Kutsuge sõbrad kokku, pange selga rahvarõivad ja võtke suund Suure-Jaani valda, Jaskamõisasse! Rahvarõivapäevale on oodatud kõik – nii rahvarõivakandjad kui ka -huvilised! Võimalik on kogemusi vahetada, uusi teadmisi ammutada või lihtsalt koos rahvarõivaste ilu imetleda. Väga oodatud on ka mehed oma uhketes rahvarõivastes.
Veedame koos toreda päeva!

Seekordse rahvarõivapäeva jututeemaks on: Tanud ja põlled. Päevakavas on vastavasisulised loengud. Tutvuda saab ka uhkemate Viljandi Muuseumi etnograafiakogus säilitatavate Viljandimaa tanude ja põlledega.
Muusikalise osa eest hoolitseb Piret Aus akordionil.

Kohapeal on avatud Pannkoogipuhvet. Maitsvaid ülepannikooke küpsetavad heategevusklubi LC Viljandi Fellini liikmed. Müügitulu läheb SA Perekodu laste toetuseks.
Lisaks pannkookidele pakutakse ka muud maitsvat ja kosutavat.

Sündmusel on ka eesmärk fotografeerida rahvarõivakomplekte. Pildistamise korraldab MTÜ Rahvarõivas, fotograafiks on Sandra Urvak. Rõivakomplekti kandjad saavad lasta end päevapiltnikul jäädvustada Jaskamõisa meeleolukate vaadete taustal. Seoses pildistamisega on korraldajatel osalejatele ka suur palve - kui teil leidub kodudes veel vanu üksikuid rahvarõivaesemeid, vanu telgedel kootud tekke või muid käsitööesemeid, siis palume need julgesti kaasa võtta! Koduse vanavara ülespildistamisega dokumenteeritakse vanad esemed ning fotod ja teadaolev informatsioon esemete kohta talletatakse Viljandi Muuseumi kogus.

PÄEVAKAVA:

11.30 - Kogunemine ja hommikukohv suupärasega.

12.00 – Avamine.

12.15 - Suure-Jaani, Pilistvere, Kolga-Jaani ja Põltsamaa kihelkondade tanudest ja põlledest ning nende valmistamisest räägib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala vilistlane Triin Kuus. Koopiatanude ja –põllede esitlus.

12. 45 – Viljandi ja Kõpu kihelkonna tanudest ja põlledest räägib Tiina Jürgen Viljandi Muuseumist.

13.15 – Põllede kandmistraditsioonidest räägib TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magistrant Sandra Urvak. Uuemoeliste põllede kollektsiooni esitlus.

13.45 – Noppeid Suure-Jaani kihelkonna ajaloost. Räägib Heli Grosberg Viljandi Muuseumist.

14.15 – Akordionipalad Piret Ausilt. Kooslaulmine.

14.45 – Pildistamine looduse taustal.

NB! Kohapeal on ka riietumisvõimalus!

Oleks hea, kui annaksid võimalusel oma rahvarõivastes tulekust teada, et teaksime pildistamise aega planeerida - tiinajyrgen@muuseum.viljandimaa.ee või tel 5534501